Obchodní podmínky

Obchodní podmínky jsou vydávány v souladu s § 273 Obchodního zákoníku, jsou platné pro všechny nabídky a ostatní obchodní smlouvy na zboží, které prodává firma:

MONDO PIANTE s.r.o.
Labský Palouk 497, Polabiny, 530 09 Pardubice
IČO 10679073, DIČ CZ10679073
(dále jen prodávající).

Ceny rostlin jsou uvedeny včetně DPH 15%

 1. Závazná objednávka v našem e-shopu musí obsahovat jméno, příjmení, e-mail, telefon a adresu dodání. Zákazník odesláním objednávky potvrzuje, že souhlasí s obchodními podmínkami, s možnostmi platby, dodacími podmínkami, reklamačním řádem a seznámil se s ustanovením o ochraně osobních údajů.
 2. Po objednání zboží v internetovém obchodě bude kupujícímu zaslán do jeho poštovní schránky automatický e-mail potvrzující přijetí jeho objednávky do systému. Po objednání zboží v našem e-shopu Vás budeme kontaktovat a domluvíme se na osobním odběru nebo na možnosti našeho rozvozu.
 3. Po potvrzení termínu zákazníkem je objednávka závazná.
 4. Ceny jsou platné v den objednávky, pokud dojde ke zvýšení ceny až po Vaší objednávce, platí původní cena.
 5. Kvůli ověření nebo upřesnění objednávky je nutné uvést telefonní kontakt.

Způsob platby

 1. Předem bankovním převodem/zálohová faktura na účet vedený u Fio banky č.ú. 2001956804/2010
 2. Platba hotově

Dodací podmínky

 1. Rostliny jsou převážně s osobním odběrem anebo dle domluvy je možné využít možnosti našeho rozvozu.
 2. Kontejnerované rostliny expedujeme v měsících březen až listopad.
 3. Místem dodání zboží je adresa uvedená kupujícím v objednávce.
 4. Rozvoz zboží. Pokud si zvolíte možnost rozvozu, rádi Vám objednané zboží přivezeme. Po objednání zboží v našem e-shopu Vás budeme kontaktovat a domluvíme se na termínu doručení. Náklady na dopravu zajišťovanou prodávajícím hradí dle stanovených podmínek kupující. V případech, kdy prodávající zajišťuje dopravu zboží a nebude moci z objektivních důvodů (extrémně nevhodné povětrností podmínky, technické problémy) dodávku učinit včas, dohodne s kupujícím náhradní způsob řešení.
 5. Osobní odběr. Rostliny a ostatní zboží si u nás můžete vyzvednout osobně nebo po předchozí domluvě. Po objednání zboží v našem e-shopu Vás budeme kontaktovat.

Reklamační řád

 1. Zboží – rostliny, dodávané prodávajícím jsou dodávány v živém stavu, bez zřejmých nemocí a škůdců.
 2. Prodávající nenese odpovědnost na výsledky dalšího pěstování jím dodaného zboží ani za případné následné škody, které by mohly vzniknout zákazníkovi nebo třetí osobě jeho pěstováním nebo používáním.
 3. Případné reklamace vyřídíme v souladu platnými právními předpisy/ Občanský zákoník pro fyzické osoby, Obchodní zákoník pro právnické osoby.

Postup při reklamaci

Informujte nás o reklamaci e-mailem, popř. zavolejte (veškeré údaje najdete v sekci kontakt na hlavní stránce). Reklamace řešíme individuálně. Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději však do 30 dnů od jejího vzniku.

Zrušení objednávky

Zrušení objednávky ze strany zákazníka je možné, pokud zásilka nebyla vyexpedována do 7 dnů. Odstoupení od smlouvy ze strany prodejce je možné v případě, že jednotlivé zboží určené pro e-shop již není skladem, nebo zákazník zrušil část objednávky. Bez Vašeho souhlasu Vám nezašleme jiné /náhradní / rostliny. V případě zálohové faktury do 10 dnů od odeslání podkladů k platbě, je objednávka považována za zrušenou.

Odstoupení od smlouvy

Kupující má dle §1829, Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí nepoškozené zboží bez známek používání nebo opotřebení, v původním obalu poslat zpět v uvedené lhůtě. Po navrácení zboží, prodávající zákazníkovi vrátí zpět odpovídající částku za zboží předem dohodnutým způsobem do 30 dnů. Náklady spojené s dopravou se nevrací.

Ochrana osobních údajů

Od zákazníka musíme při nákupu požadovat: jméno a příjmení, úplnou poštovní adresu, telefonické spojení, e-mailovou adresu. Tyto údaje jsou nezbytné k Vaší identifikaci, ke komunikaci s Vámi, k realizaci prodeje zboží, a zaúčtování Vaší platby za zboží. Pokud nakupujete jako firma potřebujeme adresu sídla firmy, IČ a DIČ, bankovní spojení. Veškeré osobní údaje zákazníků jsou užívány výhradně pro vnitřní potřebu obchodu a nebudou poskytovány třetím osobám. Výjimku představují externí dopravci, kterým jsou osobní údaje zákazníků předávány v minimálním rozsahu jsou nutné pro bezproblémové doručení zboží.

Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky prodávajícího jsou platné od 4. 3. 2022.